Krótko o pozycjonowaniu stron

Często w ostatnim okresie czasu pada pytanie o to czym jest pozycjonowanie stron. No cóż, oczywiście można łatwo to wyjaśnić- wystarczy odrobina wiedzy. Być może nie nadaję się do tego, by móc być specjalistką w danej dziedzinie, i zarazem pisać zwięźle (w końcu żaden specjalista nie pisze krótko i zwięźle na temat swojej pracy oraz pasji), jednak mogę na to poświęcić nieco czasu. Na pewno więcej niż na opisanie zjawiska, które kryje się pod dwuczłonowym hasłem „reklama internetowa’’. W takim razie zaczynajmy nim będzie trzeba skończyć.

Promocja stron jest niezawodnym czynnikiem podnoszącym popularność naszej strony internetowej (o wszelakiej treści- wędkarstwo, handel, muzyka, film, znani ludzie, książki, pisarstwo, informacje z całego świata, polityka, pogoda, ezoteryka, czy też nowinki ze świata mody) w rankingach wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu Internauci nie muszą dokopywać się do naszej strony przez dziesiątki, jak nie i setki stron o podobnej tematyce. Czym popularniejsza jest strona, tym wyżej jest w wyszukiwarce. Jest to niezwykle prosta zależność, dlatego nie będę jej dłużej przedstawiała w tym tekście. Wystarczy poświęcić minutę na przemyślenie, a może nawet i mniej, aby to zrozumieć. Czym więcej osób wejdzie na naszą stronę, a jednocześnie spędzi na niej sporo czasu, tym wyżej znajdzie się nasza strona w wyszukiwarce internetowej.

Najpierw jednej, potem drugiej, trzeciej… Sława i sukces stoi otworem przed każdym złaknionym na tym polu. Aby tego dokonać, trzeba jednak na początku nieco strać. To wyboru są dwie alternatywne wobec siebie drogi. Pierwsza prowadzi przez pracochłonność, odrobinę stresu, nerwów, porażek, mnogie godziny spędzone przy monitorze komputera. To właśnie podczas niej uczymy się od podstaw pozycjonowania. Druga jest raczej leniwa i prosta, lecz wymaga sporo odwagi. Musimy zaufać specjalistom i powierzyć im swoje pieniądze, by całe zadanie wykonali za nas. Jakby jednak nie było, obydwa sposoby są dobre i godne polecenia wszystkim, którzy chcą, by ich strony znalazły się na szczycie wyszukiwania.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *