Termin SEO – wyjaśnienie

Czym tak naprawdę są te 2 pojęcia i co one oznaczają. Dla zawodowego pozycjonera nie są to terminy obce są one bardzo dobrze znane mu i rozumiane. Zacznę od przetłumaczenia co one oznaczają gdyż początkujący pozycjonerzy zapewne nie wiedza o nich zbyt wiele, a naukę trzeba zaczynać od podstaw, czyli zrozumienia tego o czym się będziemy uczyli. Zacznę od objaśnienia terminu SEO z angielskiego Search engine optimization. Następnym terminem który powinien być znany nie tylko w skrócie ale w pełnej oryginalnej nazwie to Search engine marketing.

Teraz kiedy znamy już te dwa terminy możemy zabrać się do zdobywania wiedzy na tematy Pozycjonowanie stron oraz Promocja stron. Można by wiele czytać na ten temat w Internecie i napisano na niego bardzo wiele książek mających wprowadzić na początkujących w zagadnienia SEO i SEM jednak algorytm gogle się zmienia i wiele z tych rzeczy o których czytamy przestała działać lub ich skuteczność znacznie osłabła w porównaniu z chwilą kiedy były one wykorzystywane w Momocie pisania książki posta czy felietonu jaki być może znaleźliśmy na stronie internetowej. Dlatego najlepiej samemu przez metody prób i błędów oraz co jakiś czas prowadzenie testów samemu znaleźć własną metode pozycjonowania, ponieważ każdy pozycjoner ma inną metodę a nikt nam skutecznej nie zdradzi bo każdy z nich prowadził własne testy ma własne przemyślenia i przede wszystkim stracił własne zainwestowane pieniążki w ten biznes.

Meto pozycjonowania jest tyle co i pozycjonerów to powie każdy. Zapytasz się dlaczego ci nie pomoże czemu jest tak nie uprzejmy? Nie chodzi tu o uprzejmość czy to, że nie chce ponudź bo jest wredny. Kwestia rozchodzi się o pieniądze i to grube a kolejny pozycjoner to przysłowiowa dodatkowa gęba do wykarmienia. Dlatego nikt z nich nie zdradzi swoich sekretów, a są one strzeżone lepiej niż pieniądze w szwajcarskim banku. Reklama internetowa to też nie tylko adsense, ale i inne programy tego rodzaju. To marketing przez gadu-gadu polecanie strony oraz reklamowanie się na forach i wykupywanie płatnych reklam na stronach które mają duży ruch.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *